20 | 05 | 2024

Õpetajad õpivad

24.-25.jaanuaril külastasid Tallinna koole Narva Kesklinna Gümnaasiumi õpetajad, kes õpetavad eesti keelt või aineid eesti keeles. Õppereisi eesmärk on valmistuda eesti õppekeelele üleminekuks, käia Tallinna koolide kolleegide tundides ning saada uusi ideid, mida oma koolis rakendada. Esimesel koolituspäeval külastasime Tallinna Pae Gümnaasiumi, vene õppekeelega kooli, kus aga nagu meilgi on keelekümblusklassid. Õppealajuhataja Natalia Presnetsova jagas meiega oma kogemust ja rääkis, milliseid samme koolis ette võetakse, et lastel oleks hea eesti keele oskus. Teisel päeval külastasime Tallinna Laagna Gümnaasiumi. See kool on mõeldud eesti lastele, kuid omab palju kogemusi venekeelsete õpilaste õpetamisel. . Nagu kooli direktor Urmas Sadam meile selgitas, õpib nende koolis umbes 30% vene perede lastest. Selles veendusime tunde külastades. Nägime, et vene keelt kõnelevad lapsed räägivad ja õpivad vabalt eesti keelt. See kool oli meile eeskujuks, mille poole peaksime püüdlema.

Õpetajad jäid õppereisi ja koolitusega väga rahule, kuna said Tallinna kolleegidelt tohutult palju kogemusi.

Anna Zubova, koolitaja ja koolituse koordinaator