28 | 03 | 2024

Jõuluüritus Narva Kesklinna Gümnaasiumis.

Seoses jõulude lähenemisega korraldasid Narva Kesklinna Gümnaasiumi eesti keele õpetajad Natalja Kahur ja Svetlana Sergejeva 20. detsembril 2016. aastal algusega kell 13.00 Narva linna üldhariduskoolide 9. klasside õpilastele jõuluürituse. Üritusest võtsid osa Narva Kreenholmi Gümnaasiumi ja Narva Kesklinna Gümnaasiumi õpilased.

Ürituse eesmägiks oli tutvustada jõulude tähistamise tava, kinnistada ja laiendada jõuludega seotud sõnavara eesti keeles, julgustada õpilasi osa võtma eestikeelsetest mängudest ja õppida eesti mõistatusi mõistatama.

Üritus algas sisuka esitlusega, milles oli kajastatud selline temaatika nagu jõulude ajalugu, eesti jõulukombed, jõuluehted ja jõuluroad. Esitluse järel vastasid õpilased viktoriini küsimustele, õppisid mängima eesti jõulumänge „Liig ja paar" ja „Kindamäng". Ürituse lõpus mõistatasid õpilased eesti jõuluteemalisi mõistatusi. Kõik lapsed olid väga aktiivsed, täitsid ülesandeid suure huvi ja hea meelega. Igaüks sai kingituseks komme ja pähkleid.

Suur tänu õpilastele ja nende õpetajatele osavõtu eest!

Natalja Kahur
Svetlana Sergejeva